Czy to możliwe, żeby lekarz się pomylił?

Witam,
w poniedziałek 4 października byłam u ginekologa i stwierdził, że widać pęcherzyk ciążowy, ale nie widać bijącego serduszka...(kazał przyjść za 2 tygodnie). W piątek 8 października byłam u innego lekarza i stwierdził, że on żadnego pęcherzyka nie widzi.
Czy lekarz, który widzi pęcherzyk może się mylić?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
Iza

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Oczywiście każdy człowiek może się pomylić, we wszystkim co robi, jednak zauważenie nieobecnego pęcherzyka jest wielce nieprawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest poronienie, tym bardziej, że lekarz zwrócił uwagę na brak akcji serca, prawdopodobnie przy wielkości pęcherzyka, którą widział, spodziewał się ją zaobserwować.
Trudno mi powiedzieć coś więcej, radzę skontrolować poziom beta HCG, aby potwierdzić hipotezę o ciąży i poronieniu.

Pozdrawiam serdecznie!