Czy to możliwe, żeby papierosy były przyczyną tego, że nie mogę przytyć?

Witam, mam odwrotny problem do większości osób na forum. Mianowicie, chciałbym przytyć, ponieważ jak na swój wiek jestem trochę za chudy. Mam 21 lat i ważę 51 kg, a wcale nie jem tak mało. Palę papierosy, ok. 5 dziennie. Czy to możliwe, żeby właśnie papierosy były przyczyną tego, że nie mogę przytyć? Czy mógłby mi pan/pani poradzić, co powinienem zrobić, żeby przytyć?

21 LAT ponad rok temu

Witam,

nie podał Pan informacji odnośnie do swojego wzrostu, stąd nie jestem w stanie ustalić, czy ma Pan niedobór masy ciała, czy też nie. Na łamach portalu abcZdrowie znajdzie Pan artykuł odnośnie do diety wysokokalorycznej: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-wysokokaloryczna

Niemniej jestem zdania, iż najistotniejsze jest ustalenie ilości kcal jakiej dostarczał Pan organizmowi do tej pory (kaloryczności Pana dotychczasowej diety). Warto też sprawdzić (w ramach konsultacji lekarskiej) z czego wynika niewielka masa ciała? Czasem jest ona wynikiem jakichś chorób towarzyszących.

Nie napisał Pan, czy problem ten pojawił się niedawno, czy też od dzieciństwa charakteryzowała Pana „drobna budowa ciała”? Na podobne pytanie udzieliła już odpowiedzi Pani mgr Urszula Bieniek: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-jesc-aby-przytyc

Pozdrawiam