Czy to nadczynność tarczycy kwalifikująca się do leczenia?

Bardzo proszę o informację, czy mój wynik wskazuje na nadczynność tarczycy i czy na tym etapie należy podjąć już leczenie? Immunochemia TSH 3 generacja 0,01 uIU/m1 norma lab. 0,27 - 4,20 FT 3 5,28 pg/m1 norma lab. 2,57 - 4,43 FT 4 1,27 ng/d1 norma lab. 0,9 - 1,7 Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie tego wyniku. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wyniki rzeczywiście wskazują na nadczynność tarczycy - o czym świadczą wysokie poziomy Ft3 i fT4 i niski poziom TSH wydzielanego przez przysadkę, będący odpowiedzią na wysokie stężenia hormonów tarczycy.

Proszę udać się do lekarza endokrynologa, który dobierze odpowiednie leki.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia