Czy to naprawdę polip?

Swędzi mnie w pasie na wysokości pępka, a później odczuwam ciągnięcie czasami w dół po prawej stronie, a czasami w bok, jakby do tyłu. Byłam u ginekologa, stwierdził polip, ale dla mnie to trochę dziwny objaw jak na polip. Proszę o radę.

Witam!
Opisany objaw jest dość nieswoisty i może mieć wiele przyczyn. Przede wszystkim w diagnostyce konieczne jest wykonanie badania USG przezpochwowego oraz jamy brzusznej. Polipy macicy mogą powodować różne dolegliwości. Taka przyczyna wydaje się być prawdopodobna, tym bardziej jeśli lekarz ginekolog rozpoznał ją po dokładnym badaniu ginekologicznym i badaniu ultrasonograficznym. Proponuję pozostać pod opieką ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!