Czy to nerwica, czy to depresja?

Witam, jestem kobietą w wieku 34 lat. Od pół roku przebywam w Anglii i od ok. 5 miesięcy zaczęły się u mnie dziwne objawy: powolny zanik apetytu, drżenie mięśni nóg jakby ziemia się trzęsła, osłabienie, brak energii, słabe nogi, ciągłe uczucie zawrotu głowy, jak chodzę - jakby lekkie zaburzenia równowagi, szybkie męczenie się, kołatanie serca, czasami uczucie jakby nie było serca, ból w łopatce z lewej strony, ciągłe zmęczenie. Ciągle się denerwuję, a nawet jak jestem spokojna to czuję jakieś drżenie w środku i niepokój.

Byłam u tutejszych lekarzy i mialam robione wyniki krwi - są dobre. Proszę o odpowiedź: czym to może być spowodowane i do jakiego lekarza powinnam się udać? Jakie badania jeszcze zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane objawy sa dość niespecyficzne. Nie wspomina Pani ponadto, jakie badania z krwi wykonano, więc nie mogę doradzić, jakie badania byłyby wskazane dodatkowo.

Jeśli występują zawroty głowy i zaburzenia równowagi - wskazana jest konsultacja neurologiczna oraz laryngologiczna. Ból w klatce i uczucie niemarowego bicia serca wymagają diagnostyki kardiologicznej.

Po wykluczeniu przyczyn somatycznych, należy ewentualnie wziąć pod uwagę możliwość występowania objawów o charakterze nerwicowym - wówczas proszę się skonsultować u lekarza psychiatry, który zaleci dalsze postępowanie.

Z pozdrowieniami