Czy to normalne u kobiet w ciąży? Mam bóle brzucha

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży, bardzo się  niepokoje, bo od dwóch dni mam bóle brzucha, podbrzusza i skurcze macicy, niestety do tego pale papierosy, bo słyszałam, że niewolno rzucać palenia od razu w czasie ciąży, tylko stopniowo. Czy te bole i skurcze są normalne u kobiet w ciąży, czy powinnam jak najszybciej skontaktować się  z lekarzem??? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam. Kamila
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bóle podbrzusza w czasie ciąży są zawsze niepokojącym objawem. Nie należy ich lekceważyć. Na tak wczesnym etapie mogą wiązać się z bezpośrednim zagrożeniem ciąży.
Wskazana jest jak najszybsza konsultacja ginekologiczna.

Palenie w czasie jest przeciwwskazane w ciąży, a nawet już w czasie starania się o dziecko. Może powodować powstawanie wad wrodzonych lub dysmorfię u dziecka. Proponuję jak najszybciej rzucić palenie, a przynajmniej stopniowo i zdecydowanie ograniczać dążąc do całkowitego zaprzestania.