Czy to normalne, że od początku brania tabletek antykoncepcyjnych plamię?

Witam serdecznie! Mam 40 lat. Od dwóch tygodni biorę pierwsze w swoim życiu tabletki antykoncepcyjne. Przepisał mi je lekarz po poronieniu. Zaczęłam je brać pierwszego dnia miesiączki, która pojawiła się u mnie 27 dnia po zabiegu łyżeczkowania macicy (po poronieniu w 7. tygodniu ciąży). Od pierwszego dnia przyjmowania tabletek krwawię. Nie niepokoiło mnie to, dopóki myślałam, że to miesiączka, tym bardziej, że czułam się dobrze i nie zauważałam u siebie żadnych skutków ubocznych, które mogłyby się pojawić. Ale teraz zaczynam się martwić, bo przyjęłam dzisiaj 15 tabletkę i właściwie od początku ich stosowania krwawię (czasem są to tylko plamienia, a czasami krwawienie tak jak pod koniec okresu) i pobolewa mnie brzuch, tak jak przy okresie. Czy to się unormuje, czy też dzieje się coś niepokojącego i powinnam nie czekać, tylko zgłosić się do lekarza? Dodam, że dostanie się do lekarza nie jest łatwe, a obecnie jestem bardzo zapracowana i cierpię na chroniczny brak czasu. Więc tym bardziej proszę o radę i z góry dziękuję za pomoc :-)

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Opisywane przez Panią plamienie/krwawienie to typowy, jeden z najczęstszych objawów ubocznych tabletek antykoncepcyjnych. Powinno ono minąć najdalej po przyjęciu 3-4 opakowań tabletek. W razie gdyby tak się nie stało, konieczna może być zmiana na inny preparat, zawierający większą dawkę hormonów.
Pozdrawiam serdecznie!