Czy to normalne, że po odstawieniu tabletek miesiączka się opóźnia?

dzien dobry, chciałabym sie dowiedziec czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (brałam 6 lat) normalne jest ze miesiaczka sie opoznia? Dostałam pierwsze krwawienie z odstawienia pozniej nastepne po miesiacu a teraz od dwoch miesiecy nie mam krwawienia. Czy taka sytuacja jest normalna? I ewentualnie ile czasu moga trwac takie nieregularne miesiaczki? Po jakim czasie wszystko powinno wrócić do normy?

Elżbieta Rhone

Witam,
jest to normalna sytuacja, cykle mogą być nieregularne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (gospodarka hormonalna jest nieco rozregulowana). Jeśli jednak taka sytuacja będzie trwać ponad pół roku - rok, to warto udać się do lekarza.