Czy to normalne, że po trzech miesiącach od odstawienia tabletek bolą mnie sutki?

Witam serdecznie . 3 miesiace temu odstawilam tabletki, staramy sie z mezem o dziecko kochamy sie czesto imimo tego nie jestem w ciazy.moj partner zaczyna sie dolowac i boje sie ze to zle wplynke na nasze plany poczecia dziecka.jesli chodzi o odstawienie tabletek czy to normalne ze po 3 miesiacach bola mnie sutki?to reakcja po odstawieniu hormonow.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa. Konieczne jest badanie lekarskie. Co do poczęcia dziecka proszę wytłumaczyć partnerowi, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych musi minąć trochę czasu aż organizm zacznie normalnie funkcjonować, w szczególności jeśli tabletki były brane przez dłuższy czas. Być może konieczne będzie wykonanie badań hormonalnych.