Czy to normalne, że przy zażywaniu tabletek bolą jajniki?

Witam, od pół roku biorę tabletki anty i moje pytanie brzmi - czy jest to normalne, że tydzien przed okresem bolą na przemian jajniki? Przecież nie ma menstruacji, tylko krwawienie z odstawienia.

Redakcja abcZdrowie

Nie wiem, skąd ma Pani pewność, że dolegliwości bólowe w obrębie miednicy mniejszej pochodzą z jajników. Rzeczywiście podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie występują "normalne" miesiączki a tylko krwawienia z odstawienia. Bóle w podbrzuszu można przypisać działaniu niepożądanemu leku, jeśli wcześniej w badaniu ginekologicznym wykluczy się inne przyczyny opisywanych przez Panią dolegliwości.