Czy to normalne, że sperma zamiast mi tryskać raczej wypływa ?

Mam 13 lat. Masturbuje się od 3 lat, a sperme mam od 2 lat. Tylko, że nigdy mi jeszcze sperma nie trysnęła, zawsze wypływa. Robiłem długie przerwy od masturbacji, żeby sprawdzić czy to nie od tego, że czesto wale (np. nie waliłem przez 4 tygodnie, a sperma mimo to tylko wypłynęła w większej ilości).
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Wytrysk nasienia jest tym silniejszy im silniejsze jest podniecenie.

Nie jestem w stanie stwierdzić czy w Twoim przypadku wytrysk jest za słaby.

Często panuje mylne przekonanie o sile wytrysku.
Za sprawą pornografii mężczyźni mają przkonanie że ich wytrysk powinien być tak silny jak na zdjęciu czy filmie.Trzeba pamiętać że w takich sytuacjach nie jest to fizjologiczna sytuacja i często sceny takie są manipulowane by wyglądały bardziej spektakularnie.

W Twoim przypadku uważam, że nie ma się czym przyjmować.Prawdopodobnie wszystko jest w porządku i wytrysk jest prawidłowy.
Jesteś osobą młodą i Twoje ciało cały czas się rozwija.

Pozdrawiam!