Czy to objawy chorej tarczycy?

Witam. Od pewnego czasu wypadają mi włosy, rozdwajają paznokcie, jestem senna, okropnie nerwowa i zaczęły mi bardziej się pocić pachy niż zwykle. Ponadto od zawsze mam zimne ręce i nogi. Zrobiłam sobie badania: TSH 3-cia generacja 1.020, norma 0.35-4.94; FT3 2.87, norma 1.71-3.71; FT4 1.32, norma 0.70-1.48; testosteron 0.36, norma 0.09-1.09; androstendion 2.45, norma 0.3-3.30; prolaktyna 11.55, norma 1.20-29.93; estradiol 39, norma 21-251 faza folikularna, 38-649 owulacyjna, 21-312 lutealna, 17 OH; progesteron 1.04, norma 0.2-1.3 folikularna, 1.0-4.5 lutealna, 0.2-0.9 menopauza. Bardzo proszę o interpretację. Czy coś może wskazywać na problem z tarczycą lub coś innego? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystkie przedstawione wyniki mieszczą się w normach. Funkcja wydzielnicza gruczołu tarczowego nie jest zaburzona.

Ze wzgledu na opisane objawy warto oznaczyć co najmniej morfologię krwi, glukozę na czczo, stężenie sodu, potasu, magnezu, wapnia. Najlepiej udać się przedtem do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu i badania lekarskiego ukierunkuje dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam