Czy to oznaki bezpłodności?

Witam serdecznie! Mam 25 lat, od prawie roku z mężem staramy się o dziecko. Żeby naświetlić moja sytuacje zacznę od początku. W grudniu 2009 wzięłam ostatnie opakowanie środków antykoncepcyjnych (plastrów, z których nie powiem byłam bardzo zadowolona), odczekałam zalecane 6 miesięcy, biorąc oczywiście w miedzy czasie kwas foliowy i zaczęliśmy starać się o dziecko. Na początku moje miesiączki były regularne, później jednak pojawiła się rozbieżność (kilka dni, później tydzień a nawet do dwóch). Kolejność moich miesiączek jest następująca (w miarę aktualne) 18.10.10 i 07.12.10. Jak widać odstęp jest 50-dniowy, kolejną powinnam dostać 05.01.11 (nadal brak).

Jak wspomniałam na początku postu, bardzo chcemy mieć dziecko i przy tak długim opóźnieniu myślałam, że w końcu nam się udało. Zrobiłam 3 testy ciążowe, tydzień po tygodniu, każdy z nich był negatywny (myślałam, że to kwestia niskiego poziomu hormonu, moim znajomym testy pokazywały dopiero w 6 tyg. że są w ciąży, stąd moja nadzieja). W końcu w 50-tym dniu dostałam okres. Tym razem czas wyczekiwania na miesiączkę jest inny. W dniu, kiedy powinnam ją dostać zaczęłam plamić. Brązowe plamienie trwało 5 dni, piersi mnie nie bolą, nie odczuwam nudności, jedynie mam nabrzmiały brzuch.

Od paru lat mieszkam za granicą, kiedy poszłam tutaj do lekarza to nie mogłam uwierzyć w to, co mi powiedział. Kazał mi wrócić po 3 miesiącach, ale tylko wtedy, kiedy okres się nie pojawi i powiedział, że to normalne. To, co jeszcze zrobił, to zbadał mi ciśnienie. (W Polsce będę dopiero 11 lutego i już jestem umówiona na badania.) W niedzielę (09.01) zrobiłam sobie test ciążowy, wykazał negatywny, wiec zaczęłam szukać pomocy w internecie. To co znalazłam bardzo mnie przeraziło, z jednej strony może być to ciąża (czego bardzo sobie życzę) natomiast z drugiej: zaburzenia hormonalne, cykle bezowulacyjne, polipy na jajnikach (6 miesięcy temu miałam robione usg – wykluczone) jak również bezpłodność. Proszę mi powiedzieć, co to może być. Czy to faktycznie pierwsze oznaki bezpłodności czy może jednak ciąża? I dlaczego mam tak nieregularne cykle (zero stresów ani zmiany klimatu)? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź!

Dzień dobry!

Jeśli testy ciążowy wyszły negatywne to ciążę możemy wykluczyć. Takie przedłużające cykle miesiączkowe mogą sugerować cykle bezowulacyjne i niewydolność ciałka żółtego- czyli za mała produkcja progesteronu. Powinna mieć Pani pobrane poziomy hormonów płciowych i wdrożone leczenie.
Jeśli cykle są bezowulacyjne to na razie bez leczenia szansa na ciążę jest bardzo niewielka.

Z poważaniem