Czy to pleśniawki na języku?

Mam pytanie odnośnie moich dolegliwości. Od kilku dni zauważyłem, że na końcówce języka (tej końcówce od strony zębów, nie od gardła) wyskoczyły mi małe białe tak jakby pryszcze, nie zwracałem na nie uwagi, gdyż kiedyś też takie coś miałem, ale znikały po kilku dniach. Lecz te, które teraz mam nie znikają od 5 dni i dziś zauważyłem, że w gardle wyskoczył mi tak jakby pryszcz i boli mnie gardło, kiedy połykam ślinę. Co to jest za dolegliwość? Czy to jest grzybica jamy ustnej? Muszę iść do lekarza? Można to leczyć bez pomocy lekarza? Z góry dziękuję! ;D
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane objawy zdecydowanie wymagają kontaktu z lekarzem, tym bardziej że prawdopodobnie zmiany są bolesne.

Opisywane objawy mogą wskazywać na objawy grzybicy jednak wymagają różnicowania z innymi chorobami bakteryjnymi czy wirusowymi. Niestety bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną dolegliwości, a co za tym idzie nie można zalecić leczenia.

Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego lub laryngologa.
Polecam jeszcze artykuł zamieszczony na naszym portalu: http://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-ust-objawy-diagnostyka-i-leczenie

Pozdrawiam