Czy to powikłania po różyczce?

Witam, na poczatku wakacji zauważyłem wezły chłonne na pachwinie po pare na stronie. Po paru dniach wyskoczyła wysypka poszedłem do lekarza i powiedział że różyczka. Do tej pory mam powiekszone wezły chlonne na pachwinie, i na brzuchu da sie zobaczyc male plamki czerwone. Co to moze byc Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Witam serdecznie.
Przetrwałe powiększenie węzłów chłonnych jak najbardziej może być powikłaniem po przebyciu różyczki. Warto jednak skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.