Czy to prawda, że tabletki hormonalne może stosować kobieta ważąca mniej niż 90 kg?

Witam, mam 27 lat i od wczoraj biorę tabletki. Jestem jednak kobietą "przy kości", ważę około 105 kg. Chciałam się dowiedzieć, czy prawdą jest, że przy takiej wadze stosowanie samych tabletek może nie być pewną metodą antykoncepcji? Słyszałam, że dotyczy to plastrów antykoncepcyjnych, czy tabletek również? Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Chociaż wydaje się być logiczne, że u kobiet "przy kości" stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może być mniej skuteczne, nie ma wiarygodnych danych potwierdzających tę tezę (w przeciwieństwie do plastrów). Dawka hormonów stosowana w tabletkach jest wystarczająca, aby zabezpieczyć również bardziej pulchne użytkowniczki.