Czy to przez nerwicę ciężko mi funkcjonować i ciągle siedziałabym w domu?

Witam! Czuję, że jestem ciągle zestresowana, nie mogę się na niczym skupić, szczególnie gdy siedzę bezczynnie w domu. Gdy jestem w towarzystwie robię się ciągle czerwona, mam silne uderzenia gorąca, ucisk w klatce piersiowej. Jak mogę sobie pomoc? Ciężko mi funkcjonować, najchętniej siedziałabym ciągle w domu. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Bardzo możliwe, że Pani dolegliwości są związane z nadmiernym odczuwaniem lęku. Lęk może wywoływać fizyczne objawy, m.in. duszności, ucisk w klatce piersiowej, ból i kłucie serca, dolegliwości ze strony układu trawiennego i wiele innych. Warto zgłosić się z tym problemem do psychologa lub psychoterapeuty.
Zaburzenia lękowe powodowane są najczęściej przez wewnętrzne konflikty i problemy. Dlatego tak ważne jest, żeby pracować nad tymi psychicznymi trudnościami z terapeutą. W razie nasilenia się dolegliwości i zaburzeń funkcjonowania w sferze społecznej (np. silny lęk przed wyjściem z domu, wycofanie, izolacja), należy zgłosić się do lekarza psychiatry, który będzie mógł zalecić leczenie zmniejszające dolegliwości.

Pozdrawiam