Czy to rzeczywiście grzybica? A może bielactwo?

Witam! Jestem w dość trudnej sytuacji, szczególnie bardzo mnie to martwi, gdyż jestem w tym momencie za granica i w najbliższym czasie nie będę mogła skorzystać z konsultacji u lekarza, więc byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Mam 22 lata. Od wielu już lat leczę się na alergie - jak do tej pory prawie bezskutecznie, chociaż po półrocznym, regularnym przyjmowaniu leku X*** wysypki ustapiły, lecz pojawił się inny, o wiele gorszy problem, gdzyż zauważyłam na moim ciele ciemniejsze plamki o średnicy 0,5 - 1,0 cm na piersiach i pomiedzy nimi, które z biegiem czasu zaczęły się powiększać i robi się ich coraz wiecej. Przy ostatniej wizycie u pani doktor dermatolog (po wypisanie mi kolejnej dawki tabl. w/w)zapytalam o to - pani doktor bez bliższego przyglądania się stwierdziła, że to grzybica i zapisała tylko P*** żel. Zauważyłam również, że te same plamki zaczynają pojawiać się na rękach. Minęły dwa tygodnie jak stosuję ten lek - plamki na piersiach rozjaśniły się, ale te na rękach nie ustepują, a poza tym jest ich coraz więcej i więcej, nawet na drugiej ręce. Rozprzestrzeniają się w mgnieniu oka. Jakby nie domiar było złego - po ostatnim opalaniu (też ok. 2 tyg temu) zauważyłam jaśniejsze plamy, dosyć spore, na plecach, szczególnie na łopatkach. W pierwszym momencie myślałam, że to po prostu po opalaniu schodzi skóra, jednak myliłam się - bardzo martwię się, żeby nie okazało się to bielactwem, łupieżem pstrym lub czymś jeszcze groźniejszym. Również chciałam zapytać, czy w tej sytuacji wystarczy sam żel? Czy nie powinnam brać żadnych leków doustnych?

Witam.

Trudno mi jednoznacznie stwierdzić co Pani dolega, nie mogąc obejrzeć zmian. Wydaje się jednak, że zmiany opisywane bardziej odpowiadają łupieżowi pstremu.

Jeśli wykwity nie ustępują pod wpływem leczenia miejscowego, to rzeczywiście dobrym rozwiązaniem byłoby włączenie leczenia ogólnego.

Pozdrawiam