Czy to są napady paniki?

Mam 15 lat i od czasu kiedy zemdlałam w kościele odczuwam nagłe przypływy ciepła, zawroty w głowie, duszność, pocę się i panikuję, że zemdleje znowu i to wszystko występuje w kościele. Czy to mogą być napady paniki? Jeśli tak, to jak z tym sobie poradzić? Za niedługo mam bierzmowanie i boję się, że zemdleję.
15 LAT ponad rok temu

Witam,
Wydaje się, że Twoje lęki pojawiające się w kościele związane są z omdleniem, które miało tam miejsce. Niemniej jednak porozmawiaj z rodzicami, gdyż należy w porozumieniu z lekarzem rodzinnym, wykonać niezbędne badania by określić przyczynę Twoich omdleń. Jeżeli jednak sytuacje te będą się pojawiać bez konkretnej przyczyny somatycznej, poproś rodziców o umówienie Cie na spotkanie z psychologiem, gdyż możliwe, że ich podłoże jest natury psychicznej.
Tymczasem staraj się w sytuacjach stresujących prosić bliskie Ci osoby o towarzyszenie i wsparcie.

Powodzenia i pozdrawiam