Czy to są niepokojące wyniki morfologii?

Witam. Dziś moja 20-miesięczna córka miała robione badanie krwi. Wyniki WBC: 3,6, RBC:4,16, HGB: 11,4, HCT: 34, PLT: 129, PCT: 112, MCV: 82, MCH: 27,5, MCHC: 33,6, RDW: 12,8, MPV: 8,7, PDW: 10,8. Dodam, iż córka równy tydzień przed badaniem krwi była szczepiona przeciwko ospie. Żadnych odczynów i objawów poszczepiennych nie było. Trzy dni po szczepionce nad ranem córcia obudziła się z 39-to stopniową gorączką, tak wysoka temperatura utrzymywała się przez około 2 dni. Na trzeci dzień tylko stan podgorączkowy. Gorączce nie towarzyszyły żadne objawy infekcji. 4. dnia (dzień pobrania krwi) temperatura jest już w normie - pojawił się suchy kaszel. Czy takie wyniki krwi mogą być wynikiem szczepienia na ospę, czy też jakiejś infekcji? Czy mogą też sugerować poważniejszą chorobę? Dodam, iż córka jest aktywnym dzieckiem, cały czas biega i śmieje się, apetyt trochę mniejszy, ale powoli wraca do normy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Dominika, mama Natalii.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wśród przedstawionych wyników uwagę zwraca obniżone stężenie leukocytów - WBC oraz obniżone stężenie płytek krwi - PLT. Wskazana jest wizyta u pediatry, który będzie miał możliwość zebrania wywiadu i zbadania dziecka. Optymalnie byłoby, gdyby znał dziecko lub miał wgląd w poprzednie wyniki badań. Wskazane jest wykonanie rozmazu mikroskopowego krwi w celu oceny rozkładu poszczególnych frakcji krwinek białych.

Pozdrawiam