Czy to są objawy aseksualności?

Witam,

czy moje nikłe zainteresowanie współzyciem seksualnym to objaw aseksualności?
Mój poprzedni partner mnie zdradzał, dlatego seks nie kojarzy mi się tylko z przyjemnością. Obecny chłopak jest bardzo czuły, ale nie potrafię się przekonać do częstszych zbliżeń. Co można z tym zrobić?

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przykre doświadczenia w związkach wpływają niekorzystnie nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale też inne sfery, również seksualną. Na szczęście w większości przypadków, takie zmiany są odwracalne.

Opisany przez ciebie problem wymaga diagnozy seksuologa, który musi przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad. Po zdiagnozowaniu problemu specjalista zaleci Wam (Tobie i Twojemu chłopakowi) wspólne techniki, które pomogą Wam powrócić do życia seksualnego.

Serdecznie pozdrawiam.