Czy to są objawy ciąży? Skąd ten świąd?

Witam mam takie pytanie...Od pewnego czasu mam problemy..w grudniu miałam okres spóźnił mi sie około 15 dni...wszystko było ok...ale przed okresem w styczniu zaczęło sie dziać z moim organizmem cos bardzo dziwnego czułam sie tak jakbym dostała okres a tak naprawdę była to wydzielina najczęściej o kolorze żółtym która ma bardzo nie przyjemny zapach w dodatku odczuwam swędzenie ból i pieczenie okolic pochwy. Okres spóźnia mi sie znowu około 13 dni a swędzenie i wydzielina o bardzo nie przyjemnym zapachu nadal jest (mimo ze myje sie dwa razy dziennie).Czy to mogą być objawy ciąży ? Dodam że w tym roku skończę 19 lat Czy może mi ktoś pomóc ?Czekam na odpowiedz;/

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Świąd, pieczenie w okolicach intymnych oraz wydzielina z dróg rodnych o nieprzyjemnym zapachu świadczą o stanie zapalnym pochwy. Taki stan zapalny wymaga odpowiedniego leczenia. Powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa.
Ale niewykluczone, że jest Pani w ciąży. We własnym zakresie może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam