Czy to są objawy wczesnej menopauzy?

10 lat temu miałam operacje na cystę, zostawili mi tylko pół jajnika, do tej pory czułam się dobrze, od miesiąca nie mogę spać, jestem nerwowa, kilka razy dziennie poci mi sie czoło i kark, jestem rozdrażniona czasami mam zawroty głowy, boli mnie głowa, miesiączkę mam nie regularną, czy to przedwczesna menopauza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Usunięcie części jajnika może zwiększyć szansę wystąpienia przedwczesnej menopauzy. Może się Pani udać do lekarza i podzielić swoimi wątpliwościami. Zleci on badanie poziomu hormonu FSH i estradiolu i na tej podstawie rozpozna początek zmian menopauzalnych. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to jest to dobry moment aby rozważyć zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej.

Pozdrawiam serdecznie!