Czy to są oznaki zbliżającego się porodu?

Witam,
jestem w 38 tygodniu ciąży. Termin wg USG mam na 31.12, od kilku dni zauważam na bieliźnie biała wydzielinę. Nie jest jej dużo, ale jednak się pojawia, odczuwam też zwiększoną potrzebę chodzenia do WC, szczególnie w nocy;)
Zdarzyło się również, że dzidzia dość skutecznie mnie oczyściła (nie mogę nazwać tego biegunką, ale muszę przyznać, że dość dużo czasu spędziłam w łazience:P)
Czy to pierwsze oznaki zbliżającego się porodu? Muszę przyznać, że chciałabym mieć to już za sobą, choć ciąża jest jednym z piękniejszych okresów w moim życiu. A co do terminu. Słyszałam opinię, że święta czy sylwester to bardzo „głupi” termin i lepiej jakbym urodziła wcześniej, tylko przecież to niezależne ode mnie...

Witam serdecznie,
proszę nie sugerować się opiniami, że czas świąteczny i czas sylwestra jest złym czasem do porodu. Jest to czas do rodzenia jak każdy inny. Poza tym, nie ma Pani wpływu na rozpoczęcie akcji porodowej.
Około 3-4 tygodnie przed porodem dochodzi do obniżenia dna macicy. Wówczas kobiecie łatwiej się oddycha oraz mniejszy ucisk na żołądek.
Na 7-10 dni przed porodem mogą pojawić się skurcze przepowiadające. Są one niebolesne, trwają one około 2-3 godz., a następnie ustępują. Czop śluzowy wydalany jest około tygodnia przed porodem (czasami 2 tygodnie przed porodem). Natomiast wydzielina śluzowa z pochwy może pojawić się około 3 tygodni przed porodem.
Tuż przed porodem częstość oddawania moczu wyraźnie się zwiększa, gdyż przesuwająca się w kanale rodnym główka płodu wypycha pęcherz z miednicy do jamy brzusznej.
Zatem powoli dziecko szykuje się do przyjścia na świat. Natomiast chyba jeszcze trochę trzeba poczekać.
Pozdrawiam