Czy to są rozstępy?

Witam. Ostatnio (wczoraj) zauważyłam na wewnętrznej stronie ud takie jakby blizny. Boję się, że to mogą być rozstępy! :( Tylko że rozstępy są widoczne, a ja dopiero zauważyłam te "blizny", gdy naciągnęłam mocno skórę. Gdy przejadę ręką po tym miejscu nie czuję żadnych wybrzuszeń. Czy to mogą być rozstępy? Mam je tylko na jednej nodze ;( A jeśli są to rozstępy, czy można jakoś zapobiegać ich powstawaniu? Bo słyszałam, że tylko jak są różowe, to działają na nie kremy. A te moje "blizny" są białe.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Nie podałaś żadnych informacji na swój temat.
Wspomniane przez Ciebie zmiany mogą być rozstępami, ciężko mi jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, bez wizualnej oceny skóry.
Najlepiej będzie jeśli Twoje wątpliwości rozwieje lekarz lub dermatolog.
Preparaty działają na "blizny" świeżo powstałe (koloru czerwonego/różowego), ciężej się pozbyć starszych rozstępów (koloru białego).
Pamiętaj, iż problem rozstępów dotyka wielu kobiet, zwłaszcza młodych, w okresie dojrzewania, dlatego nie powinny Ci one spędzać snu z oczu.

Pozdrawiam