Czy to serce czy żołądek?

Mam 46 lat, palę sporo, od trzech lat jestem leczona na wrzody żołądka, refluks i zespół jelita drażliwego i z tym w tej chwili nie ma problemu, ale pojawia się krótkotrwałe pieczenie w klatce piersiowej i ból lewej łopatki promieniujący na ramię i przedramię. Uczucie niepewności, lęk, skaczące ciśnienie np 110/50, a po godz 150/50 dyskomfort to puls, który gdy przekracza 90 powoduje to, że go czuję w głowie. Nie wiem co z tym robić? Mam dość chodzenia po lekarzach mówiących mi wprost, że nie wiedzą czemu ciągle się źle czuję. Jestem osłabiona, byłam w szpitalu po złym wyniku ekg, ale okazało się, że to od jelit. Miałam badanie serca, nie pamiętam nazwy, ale gdy dobę się chodzi z przyklejonym aparatem. Miałam echo serca, to było rok temu, a teraz bóle i duszności znów wracają. Proszę o radę.

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej, z promieniowaniem do lewej kończyny, wahania ciśnienia tętniczego krwi oraz przyspieszenie rytmu serca wskazują na zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego. Jeżeli badania były robione rok temu to część z nich może już być nieaktualna.
Powinna Pani zgłosić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Wówczas lekarz zadecyduje jakie badania należy jeszcze wykonać.
Raczej mało prawdopodobne aby były to objawy schorzenia przewodu pokarmowego.
Dolegliwości mogą też wynikać z zaburzeń nerwicowych.

Pozdrawiam