Czy to skurcze?

Witam, jestem w 37 tygodniu ciąży. Od trzech dni mniej więcej, co 3 godziny czuję ból w dole brzucha. Trwa bardzo krótko, około 10 sekund, ale jest bardzo silny. Czy te bóle to skurcze???

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Skurcze macicy przez większość kobiet są odbierane właśnie w postaci bólu. Jest Pani w 37 tygodniu ciąży, więc jest wielce prawdopodobne, że czynność skurczowa może się już rozpoczynać. Co prawda skurcze występujące co trzy godziny, są to jeszcze bardzo rzadkie skurcze. Myślę, że należy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który podczas badania oceni stan szyjki macicy, i ewentualnie poda dokładniejszą przyczynę odczuwanych dolegliwości.

Pozdrawiam.