Czy to stan przedzawałowy?

Dzień dobry! Mam 30 lat. Trzy lata temu miałem duszności, bóle w klatce piersiowej, przyspieszone tętno i źle się poczułem. Wezwałem karetkę, po zbadaniu przez lekarza, dostałem zastrzyk i na tym się zakończyło. Po upływie roku znów miałem podobne objawy, tylko, że sece biło nierówno. Byłem u trzech kardiologów, miałem robione echo serca, holter i kilkakrotnie ekg. Wszystko ok. Ponadto miałem robione badania krwi szczegółowe, uwzględniające cukrzycę i tarczycę. Wyszły w porządku. Lekarze mówią, że to nerwica. Dostałem leki betaloc zok 50 połówkę i i sulpiryd antydepresyjny. Moje pytanie brzmi: czy mogą to być początki choroby wieńcowej, ponieważ w trakcie bólu i drętwienia ręki nie miałem robionego ekg, tylko jak wszystko było w porządku. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Prawdopodobieństwo, że opisywane przez Pana dolegliwości są objawami choroby wieńcowej są niewielkie. Wykonał Pan podstawowe badania, które nie potwierdziły tego rozpoznania, ani nie wykazały nieprawidłowości, konsultował się Pan z kardiologami. Dolegliwości te mogą mieć przyczynę emocjonalną (lękową?), otrzymał Pan leczenie przeciwdepresyjne, jeśli jest ono właściwie dobrane i prawidłowo stosowane, powinno pomóc. Wiele dolegliwości somatycznych jest wynikiem zaburzeń psychicznych, których obecność często nie do końca sobie uświadamiamy. W razie nasilenia dolegliwości, proszę skontaktować się z lekarzem.