Czy to wczesna ciąża?

Witam,

dziś odebrałam wyniki beta hcg i jest napisane 118.52 mIU/ml. Co to oznacza? Ostatnią miesiączkę miałam 09-11-2009r.

Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Oznacza to, że jest Pani we wczesnej ciąży. Według ostatniej miesiączki- w 7 tygodniu. Niewykluczone jednak, że do zapłodnienia doszło nieco później niż dwa tygodnie od początku miesiączki (na to wskazuje niezbyt wysokie stężenie beta HCG) lub też, że ciąża nie rozwija się prawidłowo i może dojść do poronienia. Żeby o tym rozsądzić, konieczne byłoby kolejne badanie stężenia beta HCG we krwi, wykonane po dwóch dniach od poprzedniego, oraz badanie USG. W prawidłowej ciąży, stężenie beta HCG podwaja się co dwa dni.
Pozdrawiam serdecznie!