Czy to wiek przeszkadza mi zajść w ciążę?

Witam, od roku przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Poza tym, że mam cykle w miarę regularne, ale długie, czasem powyżej 30 dni. Współżyję z partnerem często, jeśli można to tak nazwać, raz w tygodniu przez jeden dzień, czasem dwa, są to weekendy i niestety nie udaje mi się zajść w ciążę. Mam już jedno dziecko w wieku 15 lat, sama mam 38 lat. Czy to już wiek przeszkadza w zajściu w ciążę, czy może jakieś inne przyczyny? Badania miałam regularne, poziom hormonów OK, cytologia też OK. Bardzo proszę o odpowiedź i jakąś wskazówkę. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Z Pani opisu wynika, że niestety w Państwa przypadku za rzadko dochodzi do zbliżeń. Dłuższe cykle nie muszą utrudniać zajścia w ciążę. Zdecydowanie ważniejsza jest częstość zbliżeń. Proszę zauważyć, iż plemniki są w stanie przeżyć maksymalnie 6 dni. Jeżeli do zbliżenia dochodzi np. w niedzielę, a owulacja ma miejsce np w piątek-sobotę to szansę na ciążę są odpowiednio mniejsze, niż gdyby do stosunku doszło w połowie tygodnia. Badania dowodzą, iż największe szanse na poczęcie mają pary współżyjące na 48 godzin przed owulacją.
Wiek oczywiście także może utrudniać zajście w ciążę, ale jeżeli wyniki badań hormonalnych są dobre, to wydaje się, że nie ma Pani powodów do obaw.
Pozdrawiam