Czy to wpw i dlaczego mam przerost prawej komory czy to groźna sprawa, czy ma związek z wpw?

Witam moje objawy: szybkie tętno, kołatanie serca, nierównomierna praca serca, rozdzierające bóle w klatce piersiowej czasami kłucia, zawroty głowy, zasłabniecia, bóle głowy pulsujące w rytm tętna szczególnie rano, sine dłonie i stopy(zawsze zimne), cierpnięcie palców u lewej dłoni, szybko się męczę najdrobniejsze czynności strasznie mnie męcza i wymagają ode mnie ogromnego wysiłku, ogólne zmęczenie. a to są wyniki badań EKG:Rytm pozazatokowy o częstości 85/min, ujemne zalamki P w II, III, avF, ujemno-dodatnie zał. P w V1-V6* czasPQ=0,08sek(rytm węzłowy?o, preekscytacja?) EKG-Holter: W zapisie dominuje rytm pozazatokowy(ujemne P w kanale 2 i 3) ze skróceniem PQ-z licznymi okresami tachykardii do 186/min.-rytmy iczęstoskórcze węzłowe?Preekscytacja?Okresowy rytm zatokowy z prawidłowymi PQ, średnia cz. rytmu wynosiła103. Minimalna cz.rytmu wynosiła 66o godz03.49. Maksymalna cz. rytmu wynosiła184 o godz 20*13. Pauz dłuższych od 2.5 s. wystapiło 0. Pobudzeń komorowych zarejstrowano 0. Usk. Przegroda międzykomorowa 8mm.. Lewa komora 42/29mm. tylna ściana 8 mm. lewy przedsinek 29mm. aortawstępująca 25mm. (2D) pień płucny 15mm. prawa komora43mm. lewy przedsinek28mm. parametry napełniania llewej komory: E/A 1,53, czas deceleracji przepływu184ms, czas rozkurczu izowolumetrycznego 96ms EF60 %. Warunki badania dobreopis badania* wielkość jam serca oraz grubość ścian lewej komory w normie. Czynność skurczowo-rozkurczowa prawidłowa. Zastawki morfologicznie i czynnościowo bez istotnych zmian, osierdzie bez cech płynu. Prosze mi pomóc zrozumieć co się ze mną dzieje.
ponad rok temu

Szanowna/y Panie,

Według przedstawionych wyników badań zaburzona jest czynność elektryczna serca, natomiast morfologia wydaje się być prawidłowa (wg ECHO; prawa komora -górna granica normy).

Zmiany w EKG oraz objawy przez Panią/a opisane powinny niepokoić i skłonić do jak najszybszej wizyty u kardiologa. Proszę nie wpadać wpanikę, ale jak sama Pan/i napisała, bardzo utrudniają codzienne życie. Nie należy więc tego lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie