Czy to zaburzenia błędnika?

Od 10 lat co jakieś pół roku dręczą mnie zawroty głowy, nudności i wymioty, światłowstręt. Miałem przeprowadzoną tomografię komputerową, prześwietlenie kręgosłupa. Nie wykryto nic od strony neurologicznej. Laryngolog też nie uważa, że to sprawa laryngologiczna. Choć dość często łapię zapalenie ucha i jest podejrzenie, że coś z błędnikiem nie jest tak, to objawy są nietypowe bo w czasie zawrotów nie szumi mi w uszach, obraz nie skacze. Mam poza tym nadwagę, ale ciśnienie mam na dobrym poziomie 120-80, czasami trochę wyższe.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Na podstawie kilku objawów, jakie Pani wymieniła, skłaniałabym się w kierunku rozpoznania migreny. Zasadniczo są to bóle głowy o zmiennej cżestotliwości, z towarzyszącymi zawrotami i światłowstętem. Badania obrazowe mają tu zastosowanie tylko w celu wykluczenia wtórnej przycyzny bólu głowy. Migrenę rozpoznaje się zwykle na podstawie wywiadu i wykluczenia innych schorzeń. Leczenie jest doraźne. Diagnostyką i leczeniem zajmują się neurolodzy.