Czy to zapalenie wyrostka robaczkowego?

Mam od ponad miesiąca problem z bólami brzucha. Jest to ból kolkowy po prawej stronie. Przy nacisku z lewej strony boli prawa strona przy puszczaniu boli bardziej niż przy naciśnięciu. Nie mam gorączki, ale dość mocne osłabienie - 34.8. Jestem ciągle zmęczona i senna. Robi mi się słabo. Wymioty nie występują, ale biegunka i zaparcia tak. Ból promieniuje do prawej nogi i prawej strony pleców. Niekiedy też do lewej strony brzucha. Miałam robione wiele badań i nikt nie potrafi stwierdzić, co to. Część chirurgów mówi, że wyrostek, część, że sprawa gastrologiczna. Byłam u gastrologa i jest wszystko w porządku. Byłam też u ginekologa na usg i ogólną kontrolę. Też jest wszystko w porządku. Usg jamy brzusznej jest bez zmian. Zmiany występują we krwi: leukocyty 11.6 tys/mm3 neutrofile 80% i hematokryt 45.1 występują też zmiany w badaniu moczu leukocyty 5-10 bakterie liczne. Nie jest to jednak zapalenie dróg moczowych, gdyż byłam w tym kierunku leczona i jest bez zmian. Dodam jeszcze, że tabletki rozkurczowe nie pomagają, boli troszkę mniej, ale niewiele. Proszę o jakąś poradę. Czy może być to faktycznie zapalenie wyrostka robaczkowego?

Wątpię, że jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. W czasie zapalenia wyrostka robaczkowego objawy przebiegają gwałtownie i w szybkim tempie doprowadzając do ciężkiego stanu wymagającego hospitalizacji i leczenia operacyjnego. Obecne dolegliwości mogą być związane np. z jakimś stanem zapalnym w zakresie prawego odcinka jelita grubego lub końcowego odcinka jelita cienkiego. W takim wypadku jeśli nie miała Pani jeszcze wykonanej kolonoskopii to takową bym zalecał (oczywiście najlepiej o tym powinien zadecydować lekarz - np. gastroenterolog po bezpośrednim badaniu). Oczywiście trzeba by było wykluczyć także schorzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego (w zakresie żołądka i dwunastnicy) czyli wykonać także gastroskopię (o tym też najlepiej po bezpośrednim badaniu powinien zadecydować gastroenterolog).