Czy to, że komuś podobają się dziewczyny z nadwagą można uznać za zboczenie?

Czy to, że komuś podobają się dziewczyny z nadwagą można uznać za zboczenie? Czy da się jakoś zmienić tego typu upodobania? Martwi mnie taki gust ponieważ nadwaga jest szkodliwa dla zdrowia a szczupłe dziewczyny mnie nie pociągają.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
nie widzę tutaj żadnych oznak zaburzenia. Jak sam Pan napisał to kwestia upodobań. Z jakiegoś powodu zwracamy uwagę na osoby, które mają ciemne włosy albo są blondyn(k)ami. Tak samo jest z budową ciała. Niektórzy gustują w osobach z niedowagą, niektórym podobają się kobiety o bardziej bujnych kształtach. Przede wszystkim warto być w zgodzie ze sobą, nie robić nic, co komuś się podoba a nam nie do końca odpowiada.
pozdrawiam

Witam,
Preferencje i upodobania w zakresie atrakcyjności płci odmiennej to bardzo indywidualna sprawa, naprawdę proszę mi uwierzyć moda na bardzo szczupłe dziewczyny nie ma wiele wspólnego z atrakcyjnością seksualną. Bardzo wielu mężczyzn intensywnie reaguje seksualnie na rubensowskie kształty kobiecego ciała, nie jest Pan w tym odosobniony. Zmiana tego rodzaju upodobań nie ma większego sensu i wydaje mi się raczej mało prawdopodobna. Proszę raczej popracować nad samoakceptacją bo tu widziałabym pewien problem.
pozdrawiam