Czy to źle, że 8-miesięczna córka jeszcze nie gaworzy?

Witam. Moja 8 miesięczna córka nie gaworzy czasem jej się wyrwie "nie" albo "ej" i to na tyle. Czytam jej różne bajki słuchamy muzyki rozmawiam do niej. Z naszego otoczenia dzieciaki juz tak fajnie gaworza a nasza nie. Czy to źle ? Co mogę zrobić. ?

Oprócz upewnienia się co do słuchu, może Pani skonsultować się z psychologiem dziecięcym i/lub logopedą. Psycholog oceni całościowy rozwój córki, zapyta także o wcześniejsze etapy głużenia. Jeżeli opóźnienie dotyczy tylko "mowy", można jeszcze poczekać. Jeżeli opóźnień jest więcej, może być konieczna stymulacja rozwoju. Logopeda z kolei może sprawdzić, czy nie ma fizycznych przeszkód w aparacie mowy, by córka artykułowała kolejne dźwięki.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/