Czy to żylaki powrózka nasiennego?

Witam, od dłuższego czasu mam na lewym najądrze, przynajmniej tak mi się wydaje, że są to żylaki powrózka nasiennego. Z tego co wyczytałem to tak to wygląda, mam to od dłuższego czasu tylko wcześniej było mniejsze a teraz powiększyło się. Lewe jądro leży poziomo i wypełnia to sporą część moszny. Dodatkowo wyczułem mały guzek na tym, który się przemieszcza jak się staram go złapać, coś jak mały kamyczek.

Mam 3-letniego synka. Od roku staramy się z żoną o drugie dziecko, pilnujemy jej dni płodnych, ale niestety cały czas nic. Czy może mieć to coś wspólnego z tymi żylakami? Dodam jeszcze, że mam 28 lat. Czy trzeba to leczyć, czy można to zostawić tak jak jest? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Nie odpowiem konkretnie na to pytanie bez bezpośredniego badania. W taki sposób jak Pan opisuje te zmiany mogą one rzeczywiście sugerować występowanie żylaków powrózka nasiennego, ale też i np. torbieli najądrzy czy przyczepków jądra lub najądrza. Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się z urologiem. On po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym są zmiany, być może jeszcze dodatkowo wykona USG jąder, najądrzy, powrózków nasiennych celem pogłębienia diagnostyki. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że powodem niepłodności mogą być żylaki powrózka nasiennego czy też np. torbiele najądrzy.