Czy tomografia komputerowa głowy jest bezpieczna?

Witam.Chiałbym zapytać czy tomografia komputerowa glowy jest bezpieczna? Mam 21 lat i 2 miesiace temu mialem wykonane to badanie. Lekarze podejrzewali guza mozgu jednak okazalo sie iz tarcza zastoinowa w moim oku to tak naprawde druzy nerwu wzrokowego. Stad moje pytanie czy napromieniowanie podczas takiego badania jest niebezpieczne czy tez jest zbyt male by spowodowac problwmy w przyszlosci? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Proszę wykonać badanie NMR głowy -o ile lekarz zaleci konieczność badań neuroobrazowych.
Proszę mu powiedzieć o swoim niepokoju.( bo co do projekcji na gałkę oczną zachowujemy ostrożność)

Pozdrawiam