Czy torbiel jajnika może wchłonąć się samoistnie?

Czy torbiel jajnika wchlania sie samoistnie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to mało prawdopodobne. Kluczowy jest także typ torbieli. Niektóre torbiele jajnika kwalifikują się do natychmiastowego usunięcia. Proszę porozmawiać z lekarzem na temat możliwości leczenia.

W zależności od typu torbieli mogą one pękać samoistnie (torbiele czynnościowe) lub mieć tendencje wzeostowe. Proszę zgłosić się do lekarza celem dokładnej diagnozy i ustalenia sposobu leczenia.

Pozdrawiam.