Czy torbiel jest groźna?

Mam 29 lat, w mojej rodzinie nie występowały choroby piersi. Miałam robione usg piersi. Diagnoza brzmi: sutki o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, w prawym pojedyncza torbiel o średnicy 5 mm. Zmian ogniskowych litych nie stwierdzam, powiekszonych węzłów chłonnych nie stwierdzam. Bardzo się boję, czy to może się przekształcić w raka? Przyjmuję jedynie leki przeciw alergi - C*** i na zapalenie opuszkow dwunastnicy - L***.
29 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Torbiel piersi to zmiana łagodna. Nie ma zagrożenia przekształceniem się w raka. Wskazana jest obserwacja i kontrola u ginekologa (USG) co 6 miesięcy, ponieważ może powiększać się lub wywoływać dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie