Czy torbiel mogła zaburzyć wynik testu ciążowego?

Witam w 25 dc lekarz na kontrolnym usg zauwazyl torbiel okolo 33 mm , nic nie przepisal tylko sprawdzic antygen ca 125 wynik zrobilam i wyszedl 12,3 wiec w normie,lekarz kazal przyjsc w polowie cyklu kolejnego i zobaczy co z torbiela i z owulacja poniewaz staram sie kilka juz miesiecy o dziecko. W 36 dc nadal nie pojawila sie miesiaczka wiec zrobilam test z porannego moczu wyszedl pozytywnie ,caly tydzien bolal brzuch jak na okres, piersi sa wieksze momentami tkliwe czy torbiel zaburzyla test

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Torbiel może być przyczyną fałszywie dodatnich wyników testów ciążowych.