Czy torbiel zatoki szczękowej odrasta?

Witam mam pytanie czy torbiel zatoki szczekowej odrasta jestem trzy lata od usuniecia torbieli w lewej zatoki szczekowej wszystko zaczelo sie od zeba ktorego juz usunelam teraz mam zapalenie zatok biore antybiotyk ktory nic nie pomaga mam wrazenie jakby cos sie w zatoce przemieszczalo.

Jeżeli usunięta została przyczyna torbieli to na pewno torbiel nie odrośnie. Przyczynowy może być natomiast inny ząb. Proszę wykonać zdjęcie RTG panoramiczne w celu dokładnej diagnostyki.

Niecałkowite wyłuszczenie torebki torbieli może skutkować jej ponownym wzrostem. Należałoby wykonać zdjęcie pantograficzne, aby to wykluczyć. Nieskuteczność antybiotykoterapii nie oznacza iż na pewno torbiel istnieje w zatoce. Proszę udać się do chirurga stomatologicznego lub szczękowo- twarzowego. Pozdrawiam serdecznie