Czy torbiele uda się oczyścić poprzez usunięcie?

Czy torbiel na wątrobie wielkosci ~310 ml jest już groźna dla reszty narządów (urosla w ciagu roku z 250 ml) ? Czy może tak rozpychać inne narzady, ze powoduje ból kregoslupa? (od ~2 miesiecy pojawil sie bol ponizej pasa, czasem mam 'mrówki' w nogach nawet jak idę). Czy taką torbiel mozna opróżnić poprzez fenestrację czy tylko przez operacyjne usunięcie całej torbieli

- Torbiel nie jest duża, bo według moich wyliczeń jej średnica nie przekracza 10 cm i poza tym w niewielkim stopniu powiększyła się w przeciągu roku. Myślę, że wystarczające będzie tylko jej obserwowanie, a nie leczenie operacyjne.
Czy może tak rozpychać inne narzady, ze powoduje ból kregoslupa?
- Taka torbiel w żaden sposób nie powinna uciskać na kręgosłup i korzenie nerwowe wychodzące z kanału kręgowego. Te objawy są całkiem niezależna od torbieli.
Czy taką torbiel mozna opróżnić poprzez fenestrację czy tylko przez operacyjne usunięcie całej torbieli?
- Jeśli będą wskazania do operacji to wystarczający w przypadku tego rodzaju torbieli jest zabieg fenestracji. Proszę w tej sprawie bezposrednio skonsultować się z chirurgiem.