Czy trzeba usunąć ciążę?

Mam 22 lata, jestem w ciąży, ostatnią miesiączkę miałam 4 listopada 2010 roku. Cykle miałam nieregularne, nawet 32-33-dniowe, robiłam badania na beta HCG 5 i 7 stycznia. Lekarz stwierdził puste jajo, ponieważ wszystko wygląda na 7 tydzień, a powinien być już 9, beta też wskazuje na 7 tydzień, ja jednak sprawdzając na internetowych kalkulatorach, wpisując cykl 32-dniowy, uzyskiwałam też wynik 7 tygodnia.
Dodam, że lekarz nie zauważył bicia serca i dał mi skierowanie na usunięcie na piątek, czy jest możliwe, że rzeczywiście to jest 7 tydzień i serce dopiero będzie widoczne za tydzień lub 2, czy raczej już nie ma szans, żeby serduszko biło. Na USG zarodek ma 2 cm, więc to też na 7 tydzień wygląda.
Proszę pilnie o odpowiedź.

Witam serdeczny!
Wiek ciąży oblicza się na podstawie daty ostatniej miesiączki. Na podstawie badania USG dokonuje się porównania rozwoju maluszka z wiekiem ciążowym. Zwykle odchylenia w wyliczeniach aparatu USG nie wynoszą więcej niż kilka dni. Jeżeli różnica wynosi 2 tygodnie, to jest to objaw niepokojący.
Puste jajo płodowe ma charakterystyczny obraz radiologiczny. Serduszko z kolei zaczyna być słyszane w 5-6 tygodniu ciąży, a więc niezależnie od wyliczeń, w Pani przypadku tętno płodu powinno być słyszalne.
Naprawdę bardzo mi przykro, ale należy zaufać doświadczeniu położnika i udać się na zabieg. Puste jajo płodowe niestety jest częstą patologią wczesnej ciąży.
Pozdrawiam