Czy trzy testy ciążowe mogły dać niewiarygodny wynik?

Czy możliwe żeby 3 testy mnie oklamaly i jestem w ciazy? Doszlo do zblizenia ale nie bylo wytrysku w pochwie testy robione byly miesiac po zblizeniu i wszystkie wyszly negatywne dwa razy juz mialam okres trwal on 3 dni czy moglo to byc jedynie plamienie? nie byl obfity jak go odroznic od plamienia? Nie mialam zadnych objawow a teraz boli mnie glowa tak jak na zatoki i nic poza tym. teraz z niecierpliwoscia czekam na kolejny okres

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Testy ciążowe przeprowadzone po ok. miesiącu od stosunku z bardzo dużym prawdopodobieństwem wykluczają ciążę. Plamieniem określa się krwawienia, zwykle niewielkie, które występują w trakcie cyklu pomiędzy miesiączkami. W przypadku cykli nieregularnych odróżnienie plamienia od miesiączki (zwłaszcza w przypadku skąpych miesiączek) może być trudne. Jeżeli występują u Pani plamienia lub cykle miesiączkowe są nieregularne, zalecam wizytę u lekarza ginekologa.