Czy ucisk kręgosłupa szyjnego lub piersiowego może powodować drętwienie twarzy?

Czy ucisk kręgosłupa szyjnego lub piersiowego może powodować drętwienie twarzy,rąk i nóg zawroty i bóle glowy, brak sił,drżenie mięśni, czasem zaburzenia równowagi, ból szczęki,jak biore głębszy wdech to ból głowy sie nasila.Mam zlecone przez neurologa TK głowy i lecze nerwice i wszyscy mi mówia ze to jest ta przyczyna, a ja w to nie wierze.Albo czy to moze byc jakis guz w głowie?lekarz mowil ze gazometria jest ok,prosze o pomoc

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Takie objawy mogą mieć podłoże neurologiczne, ale równie dobrze nerwicowe. Jeżeli neurolog nie znajdzie przyczyny, wskazuje to na nerwicę.