Czy uczucie parcia na pęcherz może wskazywać na ciążę?

Pytanie do ginekologa. Witam, bardzo się stresuję swoim objawem, jednak na zrobienie testu jest jeszcze za wcześnie, dlatego też bardzo proszę o szybką odpowiedź. Czy jest możliwe, aby uczucie pełnego pęcherza było objawem ciąży już 8 dni po ewentualnym zapłodnieniu? Dodam, że moje cykle trwają około 31 dni, stosunek odbył się 9 dnia cyklu, z zabezpieczeniem - prezerwatywą oraz bez wytrysku do pochwy, jednak bardzo mnie niepokoi to uczucie pełnego pęcherza. Nie jest to tak silne, żebym musiała wstawać w nocy, potrafię nie pójść do toalety w dzień przez 3 godziny, jednak przez ten czas czuję, że mam potrzebę. W dodatku oddaję bardzo małe ilości moczu, o wiele mniej niż normalnie (nawet jeżeli nie odwiedzam toalety zbyt często). Mało piję (tak jak zawsze). Zastanawiam się czy to zwykły problem z drogami moczowymi, czy ciąża. Czuję również takie uczucie napełnienia jak po dużym posiłku, jednak nie wiem czy to nie moja psychika wymyśla ze strachu przed ciążą. Innych objawów u siebie nie zaobserwowałam.

Parę lat temu miałam problemy z pęcherzem, podobne objawy jak teraz, tyle że wtedy dochodziło jeszcze pieczenie, jednak od około 2 lat raczej takie dolegliwości się u mnie nie pojawiały. 2 dni po stosunku zaobserwowałam u siebie śluz z delikatną krwią, jednak myślę, że to było spowodowane tym, że od pół roku nie współżyłam i był to trochę bolesny stosunek. Teraz jestem w 19 dniu cyklu, śluzu jest bardzo mało. W 17 i 18 dniu cyklu miałam śluz płodny. Czy istnieje duża szansa, że jestem w ciąży? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Po pierwsze, do stosunku doszło w trakcie dni niepłodnych. Po drugie stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, a wytrysk poza pochwą całkowicie uniemożliwił kontakt nasienia z drogami rodnymi. Po trzecie, jest wysoce mało prawdopodobne (żeby nie powiedzieć niemożliwe) odczuwanie dolegliwości zaledwie kilka dni po stosunku.

Opisywane dolegliwości bardziej sugerują zakażenie pęcherza moczowego. W obecnej sytuacji powinna Pani udać się na konsultację do lekarza rodzinnego.

Jeżeli zależy Pani na pewnym wykluczeniu ciąży, może Pani wykonać test ciążowy z krwi. Pewny wynik można uzyskać już 8-10 dni po zbliżeniu.

Pozdrawiam