Czy uogólniona czynność napadowa to jest objaw padaczki?

Powiem w skrócie ,Czy uogólniona czynność napadowa to jest objaw padaczki U synka 4,5 roku .Zajestrowano 3 sek wyładowanie .Syn ma krótkotrwałe wyładowanie tzn .zawiesza się i patrzy w jeden punkt po czym wraca potem do wykonywanej czynności , do tego ma opózniony rozwój mowy i nie komunikuje swoich potrzeb ,ma słabą pamięc i nie koncetruje się. .Byłam już u jedenego nerologa który kazał mi ponowić badanie za pół roku ale nie powiedział dlaczego?

padaczka pierwotnie uogólniona napadów nieświadomości jest spotykana u dzieci także w tym wieku i bardzo dobrze się leczy.Bez diagnozy specjalisty się nie obędzie.

Warto zarejestrować komórką incydent.
Proszę także do czasu rozstrzygnięcia ograniczać wysiłek fizyczny u synka ponieważ hiperwentylacja( głębokie oddychanie) prowokuje wystąpienie napadów.

Pozdrawiam serdecznie