Czy upadek ze schodów mógł być przyczyną poronienia?

Witam!
W czwartek 3.02 miałam dosyć poważny i bolesny upadek ze schodów na tyłek. Byłam w 11 tygodniu ciąży. Na drugi dzień w piątek wieczorem zaczęłam lekko krwawić. Minęło, więc poszłam spać. W sobotę rano dostałam bólu brzucha i obficie krwawiłam.

Pojechałam do szpitala i stwierdzono ciążę obumarłą. Na wypisie ze szpitala napisano „w jamie macicy niekształtny pęcherzyk ciążowy o śr. 35 mm. Echo zarodka śladowe. FHR brak”. Czy upadek ze schodów mógł być tego przyczyną, bo wydarzyło się to zaraz po tym?

Dzień dobry!
Opis badania USG świadczy o tym, że ciąża była obumarła trochę czasu wcześniej - skoro zarodek był zatarty. Dość istotny byłby wymiar zarodka - dałoby to bezpośrednią odpowiedź, w którym tygodniu doszło do obumarcia płodu. Upadek raczej nie spowodował poronienia.
Z poważaniem