Czy uprawiając petting powinniśmy się zabezpieczać?

Witam, Uprawiałam z chłopakiem petting. Było to kilka razy. Za pierwszym razem kiedy pieściłam jego narządy miał on wytrysk, od razu potem przestaliśmy. Umyłam ręce, nie dotykał mnie po tym i ja siebie również. Niestety sperma została na pościeli. Potem spałam w tym. Czy sperma mogła się dostać do moich narządów płciowych jeśli potem się dotykałam? Drugi raz był taki, że pieściliśmy się, mój chłopak nie miał wytrysku lecz ten płyn, który znajduję się podczas orgazmu. Pieściłam go ręką a potem dotykałam jego dłoni a on mi robił palcówkę. Czy mogło wtedy dość do zapłodnienia? Wiem, że zachowaliśmy się nie odpowiedzialnie. Okres ostatnio miałam 28 grudnia. Dalej go nie dostałam. Mam wymioty, bolą mnie piersi, mam zmienne nastroje, lecz panuje teraz wirus, co mogło spowodować nudności i wymioty, natomiast bolące piersi, nastroje to mogłyby być objawem przed okresem. Proszę o pomoc! Chciałabym także zasięgnąć inf o tym jak się można zabezpieczyć w trakcie pieszczot. Tabletki antykoncepcyjne nie wchodzą w grę. Czy np. prezerwatywa byłaby w tej sytuacji dobra? W bliskim kontakcie jeszcze nie nie zabezpieczaliśmy, gdyż był to tylko petting, ponieważ na seks nie jesteśmy jeszcze gotowi. Jeśli już piszę do Państwa mam pytanie ;) mam 17 lat, a moje piersi są strasznie małe. Rosną na sutkach mi włosy, wyczuwam pewne zgrubienia na prawej piersi - czy jest to niepokojące? Robiłam test na testosteron, gdyż bardzo szybko rosną mi włosy - wszędzie - i wyszło mi 53,97 ng/dl - norma to od 6-82. Jest on w normie lecz moim zdaniem za wysoki. Czy mały biust może być problemem jakiejś choroby? Dodam, że moja mama ma duży biust, a mój to niecałe 70 A. Czy są jakieś metody powiększające biust? Słyszałam tylko, że antykoncepcja hormonalna go powiększa, ale równie się grubnie. Pozdrawiam, Zaniepokojona17

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli obawiasz się, że mogło dojść do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy. Niestety nie ma możliwości stwierdzenia ciąży jedynie na podstawie krótkiego opisu. Wszelkie opisywane dolegliwości mogą być z nią związane, ale jak słusznie zauważyłaś, mogą być też objawem infekcji.
Jeżeli nie planujecie rozpoczęcia współżycia, a macie pewność co do swojego zdrowia, nie widzę potrzeby stosowania prezerwatywy. Z zasady petting nie wymaga antykoncepcji. Oczywiście jest wiele dostępnych metod zabezpieczenia i jeżeli macie taką potrzebę zapraszam do zapoznania się z artykułami w naszym serwisie.
Niestety nasz serwis nie może interpretować wyników badań. Zalecałabym jednak przedstawić wyniki lekarzowi zlecającemu badania. Konieczne jest także zbadanie Twoich piersi. Wszelkie wyczuwalne zmiany powinny być zdiagnozowane, przynajmniej badaniem palpacyjnym, być może także USG.
Wielkość piersi zależy od masy ciała i ilości tkanki tłuszczowej. Jeżeli jesteś szczupła, Twój biust raczej nie będzie duży. Nie ma sprawdzonych, bezpiecznych metod powiększania biustu.
Pozdrawiam