Czy usg dopochwowe może wykluczyć ciążę?

Witam mam pytanie.

Czy lekarz gin może wykluczyć ciążę 2 miesiące po stosunku? Miałam robione usg dopochwowe 2 miesiące po stosunku przerywanym i lekarz wykluczył ciążę. Czy mogę być pewna tej diagnozy?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam!

W USG wykonanym głowicą dopochwową 2 miesiące po stosunku można wykluczyć lub potwierdzić obecność ciąży.
Gdyby doszło do zapłodnienia, byłaby Pani w 7-8 tygodniu ciąży. Wówczas w USG widać wyraźnie pęcherzyk ciążowy, zarodek, pęcherzyk żółtkowy, a nawet bicie serca.

Jeżeli lekarz nie zaobserwował żadnych zmian w narządzie rodnym, ciążę (przynajmniej kilkutygodniową) można wykluczyć.